Správa Vašich peňazí a rozpočtovanie môže byť skľučujúca úloha, aj keď ste tabuľkovým géniom. Spravovanie účtov, sledovanie pohybu peňazí a sledovanie všetkého iného môže byť ťažké, ale existujú osobné finančné nástroje, ktoré uľahčujú prácu. Nižšie popíšeme niektoré z najlepších nástrojov osobných financií, ideálne pre sledovanie Vašich financií. Tieto nástroje sú najlepšie, najjednoduchšie a väčšinou sú bohaté na funkcie, pokiaľ ide o správu viacerých účtov, ktoré Vám pomôžu udržať si rozpočet v medziach a poskytujú Vám jasný obraz o Vašom finančnom zdraví – quicklån.

Ako prvý spomenieme aplikáciu Mint. Je bezplatná, založená na webe, a bola jedným z prvých bezplatných osobných finančných nástrojov na internete, ktoré sa pripojili ku všetkým Vašim bankám, investíciám, penzijným fondom, kreditným kartám a iným finančným účtom, aby Vám rýchlo poskytli kompletný obraz Vášho finančného zdravia. Táto služba je stále zadarmo a stále skvelá a podporuje stále viac a viac bánk. Môžete vidieť všetky Vaše peniaze, kde sa pohybujú, a aké sú Vaše zostatky na Vašom účte kedykoľvek. Tiež Vám tiež umožňuje zostaviť rozpočet pre domácnosť a varuje Vás, ak sa ho nedržíte, uvidíte, koľko míňate a na aké typy nákupov alebo pomôcok, môžete si nastaviť ciele úspor a mnoho viac. Výhodou je, že pomocou aplikácie nemôžete platiť, ale iba vidíte, koľko peňazí zostáva na Vašom účte a kam sa tieto pohybujú. Ukazuje Vám finančné produkty, ktoré by mohli ušetriť pre Vás viac peňazí z dlhodobého hľadiska, ako sú kreditné karty s nižším úrokom alebo účty s vyšším úročením. Mobilná aplikácia je dostupná pre iOS, Android a Windows Phone.

Ďalšou aplikáciou je YNAB. Samotná aplikácia je k dispozícii pre operačné systémy Windows a OS X s mobilnými verziami pre iOS a Android. Keďže aplikácia beží lokálne, máte prístup k Vašim finančným informáciám v režime off-line, ak to potrebujete, a YNAB stále obnovuje transakcie z Vašich bánk, kreditných kariet, penzijných fondov a iných účtov, aby Vám poskytla prehľad o Vašom finančnom zdraví. Aplikácia Vás prevedie nastavením finančných cieľov a dodržiavaním týchto kritérií, pomôže Vám zosúladiť účty a sprevádza Vás cez proces rozpočtovania samlelån jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom. Môžete skúsiť YNAB bezplatne po dobu jedného mesiaca, ale po uplynutí tohto obdobia budete musieť za aplikáciu zaplatiť.

Menej známou aplikáciou je GnuCash a je určená pre tých ľudí, ktorí by radšej bezplatnú alternatíva na sledovanie financií, ktorá nemusí nutne vyžadovať spojenie s Vašimi bankami alebo pripojenie na externé služby. Je dostupná pre systémy Linux, BSD, Solaris, OS X a Windows. GnuCash používa vyvážený prístup k spravovaniu Vašich financií, čo znamená, že žiadna transakcia nemôže byť vykonaná bez toho, aby ste na ňu určili iný účet, čo zaručuje, že Vaše účtovníctvo je vedené vždy dobre. Podobne môžete naplánovať transakcie a vytvárať opakujúce sa položky. Aplikácia podporuje rozdelené transakcie, pomáha zosúladiť účty a umožňuje vytvárať podrobné prehľady a grafy, ktoré Vám pomôžu pochopiť, na čo míňate peniaze a kedy.

MoneyDance je našou poslednou aplikáciou, ktorú si dnes uvedieme. Je dostupná pre OS X, Windows a Linux. MoneyDance je robustný osobný finančný nástroj, ktorý podporuje online bankovníctvo (takže si môžete stiahnuť transakcie od Vašej banky a spravovať Vaše investície v aplikácií) a rozpočet. Môže sa pripojiť k stovkám finančných inštitúcií a môžete si sami pridávať transakcie, ak si to vyberiete.