Účty za mobilné telefóny môžu byť drahé, rovnako ako mesačný paušál. Samozrejme, tiež si budete môcť dobíjať aj kredit za Váš mobilný telefón, ale iba ak veľa netelefonujete a nemáte príliš veľký účet každý mesiac. Takže, ak máte problém vyhnúť sa nadmernému telefonovaniu, písaniu SMS a sledovaniu videí z YouTube na Vašom smartfóne, mali by ste vedieť, že existujú spôsoby, ako znížiť Váš účet.

Ak sa prihlasujete k novému paušálu na mobilný telefón, uistite sa, že platíte iba za to, čo potrebujete. Neobmedzené textové správy, volania a dátové balíky sú pekné, ale môžete používať svoj telefón aj menej, ako si myslíte. Pozrite sa na Vašu spotrebu v priebehu niekoľkých posledných mesiacov, aby ste zistili, či priemerné využitie je pod úrovňou služieb, za ktoré platíte. Ak áno, môžete ušetriť nejaké peniaze tým, že prepnete na nižší paušál (creditos urgentes 24h).

Mnoho operátorov každoročne prináša novú radu krajších, lepších a ľahších telefónov. Samozrejme, že sa Vám páčia nové zariadenia, ale môžete skončiť vyhodením stoviek eur za nový telefón, ktorý vlastne ani nepotrebujete, pretože neprináša žiadne nové či prevratné funkcie, ktoré Váš terajší telefón ešte nemá. Ak Váš súčasný telefón funguje, držte sa ho, aby ste ušetrili peniaze.

Poistenie telefónu znie príťažlivo, keď sa chystáte minúť stovky na nový telefón. Ale v mnohých prípadoch to nestojí za nič. Je nákladovo efektívnejšie investovať do robustného, ​​ochranného krytu a krytu displeja a zaobchádzať s prístrojom starostlivo, ako míňať mesačne desať eur na poistenie. Ak potrebujete viac ako jeden telefón, môžete skontrolovať, či Váš operátor ponúka rodinné paušály. Rodinné paušály ponúkajú úspory pre ďalšie telefónny a znižujú priemerné náklady na každý paušál. V niektorých prípadoch môžete rozdeliť náklady na priateľa alebo na člena rodiny, ktorému dôverujete.

Mobilný operátori často ukladajú strmé poplatky, keď prekročíte limit dát, takže ak pravidelne narazíte na svoj limit, možno budete chcieť prejsť na paušál s neobmedzeným množstvom dát. Mohlo by to skončiť lacnejšie, ako keď niekoľkokrát prekročiť svoj limit. Ak nemôžete zmeniť paušál, napríklad kvôli viazanosti, zvážte zníženie využitia dát. Používajte bezpečné Wi-Fi všade tam, kde je k dispozícii, a to najmä vtedy, keď sa zapájate do aktivít, ako je sťahovanie podcastov alebo sledovanie videí. Ak môžete znížiť spotrebu dát, môžete potenciálne prejsť na paušál, ktorý Vám bude účtovať menej.

Mnohí poskytovatelia účtujú poplatky za veci, ktoré nikdy nepoužijete alebo už nemáte, ako napríklad núdzové cestné asistenčné služby. Pri ďalšom platení účtu prejdite každý poplatok, aby ste sa uistili, že viete, za čo platíte. Niektoré nevyužité služby môžu byť odstránené z Vášho účtu. Mnohí zamestnávatelia a pracovné miesta majú zľavy u hlavných operátorov. Zistite, či máte u Vášho zamestnávateľa nárok na takýto paušál a môžete začať šetriť! Ak máte firmu a používate telefón na uskutočňovanie obchodných hovorov a e-mailov, môžete odpočítať niektoré alebo všetky náklady na paušál v čase zdanenia. To nepriamo zníži náklady na Váš účet mobilného telefónu (sitio web).

Rovnako ako mnohí ďalší poskytovatelia služieb, mobilný operátori čelia tvrdej konkurencii iných gigantov a menších poskytovateľov. V dôsledku toho môžu byť ochotní rokovať o výške ceny Vášho paušálu, aby Vás udržali ako zákazníka. Zavolajte svojmu mobilnému operátorovi, povedzte mu, že Váš účet je príliš vysoký, a že uvažujete o zmene poskytovateľa.